Bursa - Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Kilitli
Kullanıcı avatarı
mıcırr
Moderatör

Bursa - Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Mesaj gönderen mıcırr » 29 Haz Cum, 23:20

T.C.
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÜNİVERSİTEMİZ EĞİTİM FAKÜLTESİNİN
AŞAĞIDA YER ALAN NORMAL ÖRGÜN ÖĞRETİM PROGRAMLARINA
ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALINACAKTIR.

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemiz Eğitim Fakültesinin Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ile Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği ve Resim-İş Öğretmenliği Normal Örgün Programlarına ÖZEL YETENEK SINAVI ile alınacak öğrenci adaylarının, başvuru koşulları, kontenjanlar, önkayıt, sınav ve kesin kayıt tarihleri ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ
MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ

Normal Örgün Eğitim
Kontenjan: Karma 40
Ön Kayıt 09 - 17 Ağustos 2012
Tanıtım: 24 Ağustos 2012
Sınavlar: 27 -29 Ağustos 2012
Kesin Kayıtlar: 5 - 7 Eylül 2012

DANIŞMA ADRESİ:Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı
Görükle Kampusü-Nilüfer/BURSA
Tel :0 224 294 09 40
Faks: 0 224 294 21 99

BAŞVURU KOŞULLARI VE İSTENEN BELGELER

1-2012- YGS’ye giren adaylardan;

a) Liseler, Meslek Liseleri, Öğretmen Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ile Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin Müzik, Resim, Sanat, Sanat (Müzik), Sanat (Resim), Spor ile Uygulamalı Resim Alanlarından mezun olan adaylardan ve milli sporculardan, mezun oldukları alanlardaki eğitim programlarına başvuracakların 2012-YGS puan türüne bakılmaksızın en az 140 ve daha fazla puan aldığını gösteren belge,

b) Yukarıda sözü edilenler dışındaki alanlardan mezun olan adayların başvurabilmeleri için ise 2012-YGS puan türüne bakılmaksızın en az 180.000 veya daha fazla puan aldığını gösteren belge,

2- Adaylar önkayıt başvurularını, http://egitim.uludag.edu.tr adresinden ulaşacakları online önkayıt sistemi ile yapacaklardır.

a) Liseler, Meslek Liseleri, Öğretmen Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ile Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin Müzik, Resim, Sanat, Sanat (Müzik), Sanat (Resim), Spor ile Uygulamalı Resim Alanlarından mezun olan adayların diplomasının aslı veya onaylı örneğini, (diğer lise çıkışlılardan diploma örneği istenmemektedir.) Milli Sporcuların Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden aldıkları Milli Sporcu belgelerinin aslını veya onaylı fotokopisini,

b) Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne başvuran adaylardan: Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Özel Yetenek Sınavına girmesinde sakınca olmadığını belirtir raporu (Hükümet Tabipliği, Sağlık Ocağı ve diğer kuruluşlardan alınan raporlar geçerlidir), sınav günü ilgili bölümlere teslim edeceklerdir. Bu belgeleri getirmeyen adaylar sınava alınmayacaktır.
Kendisini idare edemeyen, başkasının emri altında yaşamaya mahkumdur...

Kilitli