Aydın - Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Kilitli
dogacezgi

Aydın - Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Mesaj gönderen dogacezgi » 07 Tem Cmt, 13:18

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ
EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖZEL YETENEK SINAVI KONTENJANLARI,
BAŞVURU KOŞULLARI VE ÖZEL YETENEK SINAVI TARİHLERİ
2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemiz Eğitim Fakültesinin Müzik Öğretmenliği ile Resim-İş Öğretmenliği programlarına ön kayıt ve özel yetenek sınavı sistemi ile öğrenci alınacaktır.
Öğrenci alınacak programların kontenjanları, taban puanı, ön kayıt, özel yetenek sınavı ve kesin kayıt tarihleri ile başvuru için gerekli bilgiler aşağıda belirtilmiştir.
Programı
Öğrenci
Kontenjanları
Taban
Puanı * Ön Kayıt Tarihi
Özel Yetenek
Sınav Tarihi
Kesin Kayıt
Tarihleri
(Asıl adaylar için)
Kesin Kayıt Tarihleri
(Yedek Adaylar için )
Müzik Öğretmenliği
Resim-İş Öğretmenliği
30
40
-
06-17 Ağustos 2012
(11-12 Ağustos 2012
Hafta sonu tatili hariç)
22-25 Ağustos 2012
23-24 Ağustos 2012
03-05 Eylül 2012
İlk 5 (beş) yedek : 06 Eylül 2012
İkinci 5 (beş) yedek : 07 Eylül 2012
Üçüncü 5 (beş) yedek ve
Kontenjan dolana kadar: 10 Eylül 20112
ARANAN ŞARTLAR
1.T.C. ya da K.K.T.C. vatandaşı olmak,
2.2012 ÖSYS : YGS’ye girmiş olmak,
3. *a) Liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri ve güzel sanatlar liselerinin Müzik, Resim, Sanat (müzik), Sanat (resim), Uygulamalı Resim alanlarından mezun olan adaylardan,
mezun oldukları alanlardaki eğitim programlarına başvuracakların 2012 YGS’de puan türüne bakılmaksızın 140 ve üzeri puan almış olmaları,
*b) Yukarıda (a) maddesinde sözü edilenler dışındaki başvurularda puan türüne bakılmaksızın 2012 YGS’de 180 ve üzeri puan almış olmaları
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
 Ön kayıt sırasında doldurulacak dilekçe ve başvuru formu ,
 2012 yılına ait ÖSYS: Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuç belgesinin aslı ve fotokopisi (Önkayıt sırasında aslı ile karşılaştırılacaktır.),
 4.5X6 ebadında son altı ay içinde önden adayı kolaylıkla tanıtabilecek 2 adet fotoğraf.
 Lise diplomasının aslı ve onaylı fotokopisi ya da Lise mezuniyet belgesi aslı ve onaylı fotokopisi,aslı ile karşılaştırılacaktır.
SINAVLAR
2011-ÖSYS’de, YGS/LYS puanı veya özel yetenek sınavı sonucu ile örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adayların ağırlıklı ortaöğretim başarı puanları ile ilgili katsayıları
yarıya düşürülecektir. Bu kural açık öğretimin kontenjanlı programlarına uygulanacak, sınavsız geçiş ile meslek yüksekokulları veya açık öğretimin kontenjanı bulunmayan programlarına 2011-
ÖSYS’de yerleştirilen adaylara uygulanmayacaktır.
Özel Yetenek sınavları iki aşamada yapılacaktır. Birinci aşama sınavına, programa kayıt yaptıran bütün adaylar katılacaktır. İkinci aşama sınavına en az 50 (elli) ve daha fazla puan
alan adaylar alınacaktır. Adaylar Yerleştirme Puanlarına göre en yüksek puandan başlamak üzere sıraya konacak ve kontenjan sayısı kadar aday sınavı kazanmış olacaktır. (Sınavlarda
başarılı olabilmek için her iki aşama sınavından da en az 50 (elli) ve üzeri puan almak zorundadır)
 MEKTUPLA ÖN KAYIT YAPILMAZ BAŞVURU ŞAHSEN YAPILACAKTIR.
 BAŞVURU ADRESİ : Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı Kepez-AYDIN Tel: 0 256 2142023-2137432-2142074 – (Dahili-1560/1538)
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kilitli