Nevşehir - Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güz. San. Fakültesi

Müzik Eğitimi Yayınları sınavlara girecekler adaylara başarılar diler.
Kilitli
erdemky

Nevşehir - Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güz. San. Fakültesi

Mesaj gönderen erdemky » 20 Haz Cum, 10:51

T.C.
NEVŞEHİR HACIBEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
MÜZİK VE SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ
MÜZİK ANA SANAT DALI
2014 – 2015 ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI KILAVUZU

SINAVLARIN DUYURULMASI
Nevşehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Müzik Ana Sanat Dalı Özel Yetenek Sınavı ile ilgili kontenjan, ön kayıt, sınav tarihleri ve aday olmak için gerekli koşullar aşağıda belirtilmiştir.

Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Müzik Ana Sanat Dalı (Normal Öğretim) ve (İkinci Öğretim)

Kontenjan
25+3*(Normal Öğretim)
25+3*(İkinci Öğretim)

Başvuru ve
Ön Kayıt Tarihi
23 HAZİRAN-4 TEMMUZ 2014

Sınav Tarihi
9-10 TEMMUZ 2014

Kesin Kayıt Tarihi
01-05 Eylül 2014

*Yabancı Kontenjanı
Ön Kayıt Yeri: Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Özel Yetenek Sınavı Kayıt Bürosu
Not: Hafta sonu kayıt yapılmayacaktır.
Sınav Yeri: Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR
a) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
b) 2014 – Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puan türlerinin birinden en az 150 puan almış olmak,
c) Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile herhangi bir Yüksek Öğretim Önlisans programına kesin kayıt hakkı kazanmış olan adaylar da bu programlara başvurabilirler.
d) Başvuru belgelerinden herhangi birinin, fotokopi ve asıllarının birbirine uymaması halinde, belge sahibi sınavı kazanmış olsa da kaydı yapılmayacaktır.
e) Başvurular şahsen yapılacak olup posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
a) Başvuru dilekçesi (Kayıt esnasında verilecek).
b) İki adet renkli vesikalık fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş, adayın sınavdaki görünümüne uygun olmalıdır).
c) Nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet fotokopisi.
d) 2014 yılına ait YGS Sonuç Belgesi ve 1 adet fotokopisi.
e) Diplomanın veya mezuniyet belgesinin aslı ve 1 adet fotokopisi.
f) Özel Yetenek Sınavı Başvuru Ücreti Dekontu: Adayların Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Müzik Ana Sanat Dalı (I.Öğretim) tek sınav için 150,00 TL, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Müzik Ana Sanat Dalı (II. Öğretim) tek sınav için 150,00 TL, her iki sınava da kayıt yaptıran adayların 200,00 TL Sınav Başvuru Ücreti yatırmaları gerekmektedir.
Sınav Başvuru Ücreti, TR3800 0120 0968 6000 0600 0002 numaralı NEÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Halk Bankası Nevşehir Şubesi hesabına yatırılacaktır. Adaylar, Özel Yetenek Sınavı Başvuru Ücretini yatırdıklarına dair banka dekontunu ön kayıt bürosuna teslim edeceklerdir. Yatırılan sınav başvuru ücreti her ne sebeple olursa olsun iade edilmez.
g) Başvuru belgelerinin herhangi birinin, fotokopi ve asıllarının birbirine uymaması halinde belge sahibi sınavı kazanmış olsa dahi kaydı yapılmayacak ve hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Adayların Özel Yetenek Sınavı’na Girebilmeleri İçin Yanlarında Bulundurmaları Gereken Belgeler:
-Özel Yetenek Sınavı Giriş Kartı
-Fotoğraflı (son 6 ay içinde çekilmiş) Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi veya Pasaport).

Diğer Detaylar İçin;

http://www.nevsehir.edu.tr/tr/7372

Kilitli