Aksaray Ünv. Eğt. Fak. Müzik Eğt. ABD. Yetenek Sınavı

Lütfen sınav duyurularını buradan paylaşalım...
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Aksaray Ünv. Eğt. Fak. Müzik Eğt. ABD. Yetenek Sınavı

Mesaj gönderen Admin » 27 May Çrş, 19:14

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ
MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALI 2015–2016 ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI DUYURUSU

2015 – 2016 öğretim yılı için Özel Yetenek Giriş Sınav Takvimi aşağıdadır. Başvurular Ön Kayıt tarihleri arasında istenilen evraklarla birlikte Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Binasında yapılacaktır. Ön Kayıt yaptırmayan adayların yetenek sınavına girmesi mümkün değildir.

Başvuru Şekli
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı için başvurular 17-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında şahsen veya internet üzerinden yapılabilir. Adayın sınava girebilmesi için Sınav Giriş Belgesini mutlaka yanında bulundurması gereklidir. Şahsen başvuru yapanlar bunu hemen başvuru sonrasında, internet üzerinden başvuru yapanlar ise en geç 31 Ağustos 2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Sınav Giriş Belgesini Eğitim Fakültesi Ön Kayıt Bürosu’ndan almalıdırlar.

ÖN KAYITTA İSTENİLEN BELGELER:
1) Başvuru formu (Kayıt sırasında doldurulacaktır.)
2) 2015 Yılı YGS Sonuç Belgesi - İnternet Çıktısı
3) 2 adet 6 x 4,5 cm. ebadında, son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf
4) Fotoğraflı, T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı
5) Resmi onaylı lise diploması fotokopisi.

SINAV TAKVİMİ
Ön Kayıt 17-21 Ağustos 2015
Özel Yetenek Sınavı 1-2-3 Eylül 2015
Başvuru ve Sınav Yeri Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü- AKSARAY
Sınav Sonucunun İlanı 3 Eylül 2015
Asil Liste Kesin Kayıt 7-8-9 Eylül 2015
Yedek Liste Kesin Kayıt 11 Eylül 2015

Başvuru Koşulları:
1. 2015 YGS sonucunda en az 180 puan almış olmak,
a) Liseler; meslek liseleri, öğretmen liseleri ve güzel sanatlar liselerinin, Müzik, Sanat (Müzik), Resim, Sanat (Resim) alan/ kol/ bölümlerinden mezun olan adaylardan, aynı alanlardaki eğitim programlarına başvuracakların 2015 – YGS puan türlerinin birinden en az 140 YGS puan almaları,
b) Yukarıda sözü edilen alan / kol/ bölümler dışındaki bir alan/ kol/ bölümden başvuracak adayların 2015 - YGS puan türlerinin birinden en az 180 YGS puanı almaları gerekir.
2. Mektup/Postayla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.