MEB Anadolu Liselerine Öğretmen Alımı

Konser, festival, sempozyum, iş ilanları, sınavlar vb.
Lütfen yayınlanmak üzere duyuru göndermeyin. Duyurunuzu kendiniz yapın.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI FEN LİSELERİ, SOSYAL BİLİMLER LİSELERİ, SPOR LİSELERİ İLE HER TÜRDEKİ ANADOLU LİSELERİ ÖĞRETMENLERİNİN SEÇME SINAVI

(Başvuru Kılavuzu Sayfanın Sonundadır)

Sınav Tarihi: 05 Mayıs 2007 Cumartesi Saat: 10.00
Bankaya Ücret (20 YTL) Yatırma Tarihi : 15-30 Mart 2007

I- GENEL AÇIKLAMALAR

2007–2008 eğitim-öğretim yılında, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ile her türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenlerinin Seçimi ve Atamalarına Dair Yönetmelik esaslarına göre 05 Mayıs 2007 Cumartesi günü saat 10. 00Â’da 81 il merkezinde sınav yapılacaktır.

Merkezi sistem sınavı Beden Eğitimi, Biyoloji, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe, İHL Meslek Dersleri, Kimya, Fizik, Matematik 2, Almanca, İngilizce, Fransızca, Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri, Resim İş/Resim, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı/Dil ve Anlatım/Türk Edebiyatı, Müzik, Rehber Öğretmenliği alanlarında yapılacaktır.

Sınavı kazanan adaylardan, Bakanlıkça alanlara göre belirlenecek puanın üzerinde puan alanlar, Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri ve Anadolu İmam Hatip Liselerinin tüm alan öğretmenleri ile Spor Liselerinin Beden Eğitimi öğretmenleri ve Anadolu Güzel Sanatlar Liselerinin Müzik ve Resim İş/Resim/Görsel Sanatlar öğretmenleri, bu eğitim kurumlarının bağlı olduğu ilgili Genel Müdürlükçe oluşturulacak Sınav Komisyonları tarafından kurumların ve alanların özelliğine göre genel kültür bilgisi, TürkçeÂ’yi doğru, güzel ve etkili kullanma, Millî Eğitim mevzuatı, alan bilgisi, tutum ve davranış yönüyle mülakata veya uygulama/ beceri/ yorumlama yeteneği ile tutum ve davranışları bakımından uygulama sınavına alınacaktır.

Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ile her türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenlerinin Seçme Sınavına ait başvuru ve atama işlemleri Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilecektir. Adaylar kadrolu olarak görev yaptığı ilde sınava girecektir.

2- BAŞVURU ŞARTLARI

Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ile her türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenleri Seçme Sınavına başvuracak adaylarda; aylıksız izinler hariç 05 Mayıs 2007 tarihine göre 3 (üç) yıl hizmeti olmak koşulu yanında; ilgili Yönetmeliğin 5Â’inci maddesinde belirtilen;

a. Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların belirlenmesine ilişkin kararlarına göre alanı veya öğrenim durumu, atanacağı eğitim kurumuna uygun olmak. (*)
b. Alanında en az lisans düzeyinde öğrenim görmüş olmak.
c. Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında en az üç yıl öğretmenlik yapmış olmak şartıyla başvuru tarihi itibarıyla halen Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak ya da resmî eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmış olup da diğer hizmet sınıflarında görev yapıyor olmak. Son üç yıllık sicil notu ortalaması en az iyi derece olmak.
d. Son üç yıllık görev süresi içinde, maaş kesimi veya aylıktan kesme cezasından daha ağır bir disiplin cezası almamış olmak şartları aranır.

E-Başvuru Kılavuzu