Piyano Semineri - Mehmet Akif Ersoy Ünv. 26-28 Nisan 2013

Konser, festival, sempozyum, iş ilanları, sınavlar vb.
Lütfen yayınlanmak üzere duyuru göndermeyin. Duyurunuzu kendiniz yapın.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Piyano Semineri - Mehmet Akif Ersoy Ünv. 26-28 Nisan 2013

Mesaj gönderen Admin »

21. yüzyıl bilgi çağının değişimci, dönüşümcü ve yenilikçi öğrenme-öğretme ortamlarını teşvik ettiği günümüzde, öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun eğitim fırsatları günden güne değişmektedir. Bu kapsamda, piyano eğitimcileri olarak deneyimlerimizi paylaşmak, öğrenme ve öğretme stratejilerimizi günümüzün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmek amacı ile sizlerden gelen önerileri de dikkate alarak “Piyano Eğitimcilerinin Eğitimi” konulu seminer programı hazırladık.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MAKÜSEM) ve Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Piyano Komisyonu işbirliği ile düzenlenen "Piyano Eğitimcilerinin Eğitimi" konulu seminer programı 26-28 Nisan 2013 tarihleri arasında Burdur’da gerçekleşecektir.

Seminerimizde:

• Dönem özellikleri ve stiller
• Piyano Eğitiminde Seslendirme / Yorum / Müzikalite
• Pedal Kullanımı
• Öğretim Parçaları ve Seviyeleri
• Başlangıç Piyano Eğitiminde Öğrenci Stilleri ve Öğrenme Şekilleri
• Deşifre ve Ezber Tekniği
• Piyano Eğitiminde Egzersizlerin Önemi
• Egzersizleri Çalışırken Dikkat Edilecek Hususlar
• Başlangıç Piyano Metotları
• Piyano Eğitimcilerine Öneriler

gibi temalar, değerli pedagoglarımız tarafından irdelenecektir. Seminer Programı:
http://makusem.mehmetakif.edu.tr/piyano ... grami.html

Üç gün sürecek olan seminerin, başlangıç, orta ve ileri düzey gibi çoklu seviyedeki öğrencilerle çalışan akademisyenleri, öğretmenleri, öğretmen adaylarını, özel kuruluşlarda ya da bireysel ders veren piyano eğitimcilerini buluşturmak ve piyano eğitimine katkı sağlamak adına paha biçilmez bir fırsat ortamı oluşturacağına olan inancımızla; sizleri, piyano eğitimcilerinin buluşmasına katılmaya davet ediyoruz.

Hepinizi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde ve Burdur’da ağırlamaktan onur duyacağız.

Yrd. Doç. Dr. Harun ŞAHİN
Sürekli Eğitim Araştırma ve
Uygulama Merkezi Müdürü
Düzenleme Kurulu adına,
Doç. Dr. Sibel KARAKELLE
Program Koordinatörü
Dosya ekleri
Afis_566x800.jpg
Afis_566x800.jpg (272.94 KiB) 3806 kere görüntülendi