MÜZED "İpek Yolu'nda Müzik Kültürü ve Eğitimi" Konferansı

Konser, festival, sempozyum, iş ilanları, sınavlar vb.
Lütfen yayınlanmak üzere duyuru göndermeyin. Duyurunuzu kendiniz yapın.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
Mesajlar: 534
Kayıt: 03 Haz Cum, 22:00
Konum: Ank/Aksaray
İletişim:

MÜZED "İpek Yolu'nda Müzik Kültürü ve Eğitimi" Konferansı

Mesaj gönderen Admin » 25 Kas Pzt, 17:23

Türk müzik eğitimcilerinin meslek kuruluşu Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) olarak 17- 19 Nisan 2014 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştireceğimiz "İpek Yolu'nda Müzik Kültürü ve Eğitimi" Uluslararası Bölge Konferansı, ilgili ülkeler ve uluslararasında müzik eğitimi ve kültürü alanında verimli bir işbirliğinin gelişimine katkı sunmak, ulusal ve uluslararası düzeyde yaşanan sorunlarını saptamak, olası çözüm önerilerini geliştirmek amacıyla düzenlenmektedir. Ayrıca müzik eğitimi ve kültürü alanında yapılacak ortak çalışmalar aracılığıyla bölgemizde, Avrasya'da ve dünyada dostluğun, barışın, kardeşliğin güçlenmesine katkıda bulunulacağı düşünülmektedir.

Anımsanacağı gibi 2012 Temmuzunda Yunanistan'ın Selanik kentinde düzenlenen 30. ISME Dünya Konferansında MÜZED'in INA "Ulusal mesleki temsil yeteneğine sahip kurum" üyeliği ISME (Dünya Müzik Eğitimcileri Birliği) tarafından onaylanmıştır. MÜZED, 33. ISME Dünya Konferansının 2018'de İstanbul'da gerçekleştirilmesi için çalışmalarını ulusal ve uluslararası boyutlarda kararlı biçimde sürdürmektedir.

Uluslararası etkinlikler boyutuyla çalışmalarımızın içeriğinde, bölgemizde bulunan ülkelerle mesleki olarak daha yoğun ve kalıcı birlikteliklere yol açabilecek "Avrasya Müzik Eğitimcileri Birliği"nin kurulması da hedeflenmektedir. Bu yönde ve uluslararası önem taşıyan mesleki hedeflerimiz doğrultusunda öncü adımların atılacağı, bu çok değerli İstanbul/Türkiye buluşması için, siz değerli müzik eğitimcilerinin, akademisyenlerin, araştırmacıların, kültür ve sanat insanlarının konferansımıza göstereceği ilgi ve katılım bizi sevindirecektir.

Sizleri uygarlıklar beşiği Türkiye'de çok önemli bir kültürel/ sanatsal etkinlikte konuk etmekten büyük mutluluk duyacağız. MÜZED Uluslararası Bölge Konferansında buluşmak üzere sevgi ve saygılarımızla.

Refik SAYDAM
MÜZED Genel Başkanı
Konferans Eş başkanı

Konferansla ilgili detaylı bilgi: http://muzedconference.com/?lang=tr&page=homepage

Cevapla