öss ve konservatuar ilişkisi

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
erhankaya777
Misafir
Misafir

öss ve konservatuar ilişkisi

Mesaj gönderen erhankaya777 »

selamlar siteye daha bugün üyelik yaptım gerçekten harika bir bilgi portalı emeği geçen herkese teşekkürler.. benim bir sorum olucak yarımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz..

ben bu sene öss sınavına hiç ama hiç hazırlanamadım!! derserhaneye filan gidemedim !! bu sene konservatuar yetenek sınavlarına girmem imkansızmı!!
ben yaklaşık 7 aydır filan enstruman olarak gitar çalıyorum!! ve inanılmaz bir müzik aşkım war hiç bitmeyen!! ve kendini beenmişlik olarak görmeyin sesim geyet güzel!! beni dinleyenlerin yorumu!! ben konservatuara girip müzik güzel bir müzik eğitimi almak istiyorum!! bana yardımcı olursanız sevinirim!! beni dinlemek istersenizde yardımcı olabilirm !!
:cry: :cry:
Kullanıcı avatarı
aozpek
İletişim:

Mesaj gönderen aozpek »

Arkadaşım Selamlar;

Sana şu şekilde açıklayabilirim. Konservatuarın istediği puan ilk önce 185. Bu baraj puanı. Bu puanı ve bunun üstünde herhangi bir puanı alırsan öss açısından bi problem yok. Konservatuarlar genellikle yeteneğe bakıyo. Bence Konservatuarda yetenek öncelikli, ÖSS'ye çok fazla baktıklarını sanmıyorum. Konservatuarlarda ÖSS puanı Eğitim Fakültelerindeki kadar öncelikli değil. Başarılar dilerim.
S.Ü. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı G.T.S.M. Bölümü / KONYA
SenyoR

Mesaj gönderen SenyoR »

Çok yanılıyorsun aozpek.Öss puanının %50 si,aobp nin yüzde 60 ı(agsl için tamamı)ondan sonra sınavdan barajın üstünde aldığın puan ikiyle çarpılıp toplanıyor.şimdi diyelim baraj 60 olsun.ben 60 puan aldım öss puanım 260,sen 80 aldın ama öss puanın 190.Hesaplayalım bakalım:))

Bak gördün mü seni yakaladım.Hele bir de agsl liysem puanıma puan canıma can:)))Geçmişler olsun:)
Olmazsa,bana ne olur?
CGTY

Mesaj gönderen CGTY »

egitim fakulteleriyle konservatuarlar farklı farklı hesaplıyorlar bunu...Konservatuarı bilmiyorum ama ..egitim fakulteleri şöyle hesaplıyor;

Aday alan dışından geliyorsa;Yetenek puanı + (ÖSSx0,47) + (AÖBPx0,16)

Aday alan dışından geliyorsa;Yetenek puanı+ (ÖSSx36) + (AÖBPx0,49)

Yani alan dışından gelen aday için öss çok önemli..Birbirini götürdügünde ise alan içinden gelen aday( genelleme yapıyorum) 20 puan önde başlıyor..

Bunun içinde özellikle alan dışından gelen adaylar deliler gibi çalışsınlar derim benim yaptıgım gibi :))
Kullanıcı avatarı
aozpek
İletişim:

Mesaj gönderen aozpek »

SenyoR yazdı:Çok yanılıyorsun aozpek.Öss puanının %50 si,aobp nin yüzde 60 ı(agsl için tamamı)ondan sonra sınavdan barajın üstünde aldığın puan ikiyle çarpılıp toplanıyor.şimdi diyelim baraj 60 olsun.ben 60 puan aldım öss puanım 260,sen 80 aldın ama öss puanın 190.Hesaplayalım bakalım:))

Bak gördün mü seni yakaladım.Hele bir de agsl liysem puanıma puan canıma can:)))Geçmişler olsun:)
ben de bence dedim zaten. Yani öznel bi yorum var. Kişiden kişiye değişen bi yorum yani. Ayrıca bu alaycı ifadeni hiç sevmedim haberin olsun. Benim amacım insanlara yardım etmek. Kendime göre yorumum var. Madem iyi bildiğini ifade ediyosun o soruyu ilk önce sen cevaplasaydın. Ben de girdim konservatuar sınavına ama össden değil başka bi nedenden kaybettim. Bana göre össnin konservatuara çok bi etkisi yok, hele bir de insan benim gibi yetenekliyse, musikiye gönül vermişse öss möss fısss.
S.Ü. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı G.T.S.M. Bölümü / KONYA
SenyoR

Mesaj gönderen SenyoR »

Beş senedir ben girmiyorum sınavlara ''yetenekli insan'' (!).

İfade özgürlüğünden yanayım,burası da buna fırsat veren bir ülke olduğu için mutluyum.
Olmazsa,bana ne olur?
erhankaya777
Misafir
Misafir

Mesaj gönderen erhankaya777 »

bu sene giremem anlaşılan çünkü öss ye girmedim !!! ama benim durumum da war yani bu sene kesin bir konservatuara girmek istiyorum ücretli olarak giremezmiyim?
Kullanıcı avatarı
fatihermete

Mesaj gönderen fatihermete »

erhankaya777 yazdı:bu sene giremem anlaşılan çünkü öss ye girmedim !!! ama benim durumum da war yani bu sene kesin bir konservatuara girmek istiyorum ücretli olarak giremezmiyim?
Sanırım Yarı dönemli konservautara girebilirsin, lise diplonamı göstermen sınava girmek için yeterli, fakat heryerde böyle mi bilmiyorum. İstanbul Üniv'de böyle