dikte

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
mcsino

Mesaj gönderen mcsino »

nuurrr yazdı:muğlanın tarihleri açıklanmadı mı ya :(

acıklanmadı galiba her gün takip ediyorum hala yok birşey ...acıklasalarda bızde artık kurtulsak beklemekten.....
xhenhobia

Mesaj gönderen xhenhobia »

arkadaslar bende balıkesırı merak edıyorum kısaca bılgı werecek olan warmı sınaw da cıkan cıkmayanlar fln fılan ıste :D
baritonton

Mesaj gönderen baritonton »

arkadaşlar samsunda dikte soruluomu bu sene her kafadan bi ses cıkıo hatta çift ses üç ses:) bu konude kesin bilgisi olan varsa lütrfen cevap yazsın şimdiden teşekkürler
Avelingen

Mesaj gönderen Avelingen »

maaleseff :(
Hehe :D
Kullanıcı avatarı
yorumsal

merhaba

Mesaj gönderen yorumsal »

arkadaşlar ben düz lise mezunuyum.23 yasındayım.2 senedir eğitim fakültesi deniyorum.solfej ve dikte yapamıyorum.bildiğiniz gibi artık neredeyse tüm üniversitelerde solfej ve dikte soruluyo.daha doğrusu eğitim fakültelerinde.bende şansımın ne kadar oldugunu bilmiyorum.diğer girdigim seneler ilk asaaları asmıstım.benim şansım ne kadar görüslerinizi bekliyorum.fikir verirseniz çok mutlu olacağım.
rumbastika

Mesaj gönderen rumbastika »

Öncelikle sanada merhaba.2 senedir giriyorum diyosun arkadaş ama 2 sene sonunda solfej ve dikteyi halledemediysen ya yetenegini sorgula ya da ben bu 2 sene içerisinde gerekli kadar çalıştım mı diye kendine sor..Tabiki ilk aşamayı geçtiysen yetenegin var..Ama bu yetenegi işlemek olgunlaştırmak senin elinde..Ben sınavlara giriyorum ama dikte ve solfej yapamıyorum gibi bir lüksün olmamalı..Ben bu işi yapıcam dikte ve solfej hikaye demelisin ve çalışmalısın(çook çalışmak tabi)..Şansın var tabiki öss kac bu arada?Sınavda başarılar arkadaşım..
gkmgmz

Mesaj gönderen gkmgmz »

merhaba..eğer dikte yapamıyosan hedefini düşür ve bi gsf kazan.en azından bi sene müzik eğitimi al.güzel sanatlar fakültesinde 1 sene alacağın müzik eğitimi senin çok işine yarayacaktır.sonra yapacağın iş tekrar sınava girip,eğitim fakültesi sınavını kazanmak..ama o bir seneyi iyi değerlendirmen gerekir..
&GKMGMZ&
Kullanıcı avatarı
yorumsal

slm

haklısınız arkadaşlar.size hak veriyorum.çalısabilirdim ama inanın geçerli nedenlerim var.bu arada 229 ea puannım var.
gkmgmz

Mesaj gönderen gkmgmz »

ama senin işine sözel puanın yarayacak arkadaşım..
xhenhobia

Mesaj gönderen xhenhobia »

yanlıs yonlendırmeyın arkadaslar sozel mıs esıt agırlıkmıs dıe bısey yok arkadasım hangı puanın en yuksek se odur olay 1. bolum tabı :evil:
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

sınavlarda çoğu yerde sayısal-sözel -ea ayrımı yapılmıyor. 1. bölümden en yüksek alınan puan hesaplanıyor.
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....
Kullanıcı avatarı
yorumsal

slm

muğlanın sınavı çok zordu.bilginiz olsun arkadaşlar.
ilkersezer

nokta koyuyorum arkadaslar

Mesaj gönderen ilkersezer »

sınavlar teknik iceriklidiir dikte desifre olucak diye hicbizaman kaide yoktur ama gun gectikce mevcut talebii karsılamak guclesioo sınavlara hazırlanan ogrenciler arttıkca hazırlanırken yapılan calısmlar hızla siddetli bi sekilde iylesiyo kalifiye olmak onemli; suan konsrevatuaların buyuk kısmı dikte desifre yapmıyor buda konservatuarlar hakkındaki yanlıs intibadan kaynaklanıyor kimse atıp tutmasın arkadaslar trde sadece samsunda deill bi cokk yerde dikte desifre su an onemsenmiyorr ama azınsanmıyorda erzurum,erzincan,samsun ,tokat,edirne,sivas,vb bicok sehir egitim fak. leri dikte desfreyi dikkate almıyor sınav degerlendirmesini yapanlarda %10 punlamayı gecmiycek sekilde ayarlıyor ve hatta konservatuarlara sıra geldiinde dikte desifre sozkonusu bile olmuyor sunu iice algılasın arkadslar cook ozur dileyerek sooluyorum kıcıkalkanlar sınav kazanıp orda burda hava atanlar,senlerce donem uzatıp okul kazanıp bi turlu bitiremeyenler,hatta bitirip muzik ogretmeni,icracı,sanatcı vasfı tasımaktan coook uzak tum arkadaslar bu okullarr sizin sakız yapmanız icin diil egitim vermek icin varlar madem bu kadar donanımlısınız dikte desifre yazıyosunuz hemde cift ses 3 sees basit ezgi demiyorum niye varsınız ve buradasınız?altyapı sarttır ama asmak ve astıgını iddia etmek isdiildir oazmamn kapatalım bu okulları siz kafanıza gore ogretmen sanatcı vs. olun...Arkadaslar kasmayın kendinizi bicok ilde konservatuarlar, egitim fakultelerinde muzik ogretmenligi bolumu acılmakta hala talep artarken artan talep ,kaliteyi getirecek suphesiz kapak atalım zihniyetinden kurtulun birincisi, ikincisi bilmeden etmeden atıp tutmayalım muzik ciddi bi istir ozveri ve calısma ister piyasada muzik yapıp gitar ii calarım guzel sarkı soylerim demekle muzik ogretmeni olunmaz sanatcı ve icracı hic olunmaz dunyada muzige ve muzisyene olan ilgi hızla artarken hayatlarını kurtarmak yani kapak atmak amaclı olmayan bi omurboyu suren emek isleri icracılar sanatcılar vardır varolmaya devam edecektir.beethoven,mozart.haydn,vivaldi,paganini,schubert,ve buna benzer sefil fakir yasamlar suren ama tarihe dunayaya damgasını vuran ve asla vazgecmeyen insanlar vardır.KONUSALIM AMA KONUSURKEN DUSENELİM KONUSTUGUMUZ ANLAYALIM MUZİGE GONUL VERENLERE BASARILAR... HOSCAKALIN:)