2008 ÖSS Sınavı son durum

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
albeniz

Re: 2008 ÖSS Sınavı son durum

Mesaj gönderen albeniz »

Yök Öss puan sistemii değiştirdi bu yıl daha şanslı olacaksınız..

160 puan barajının 145’e iniyor.
Kullanıcı avatarı
gulenyus

Mesaj gönderen gulenyus »

güzel sanatlar liseleri şanslı olacak çünkü bu puanlama 160 barajıyla gireceklere yaradı bizim için kötü oldu bence!
Kullanıcı avatarı
cagricinarer
İletişim:

Mesaj gönderen cagricinarer »

evet aynen öyle güzel sanatlar lisesi çıkışlı öğrenciler için iyi oldu ama düz liseliler yine rahatsız adaletsizlik bu!!!
Sanatsız bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
OLIX

Mesaj gönderen OLIX »

arkadaşlar benim 200 puan geliyo eşit ağırlık..ben şuan yetenekten sına oluyorum 1,asama 90 2,asama 85 90 arası değişiyo şansım armı sizce
Kullanıcı avatarı
evanescence

Mesaj gönderen evanescence »

nası sınav oluyorsun ki şuan?bu arada 80-90 alıosan şansın büyük ölçüde var demektir..
show must go on
OLIX

Mesaj gönderen OLIX »

ya ben şuan 3 5 tane müzik öğretmeninden kurs alıyorum vede onlar beni sınava tabi tutuyorlar...90 e üzeride geldiği oluyo ancak öss düşük 200 bu yüzden kafayı yemek üzereyimm.
Kullanıcı avatarı
evanescence

hmm...anladım bence kafayı yeme çünki araştırırsan biraz şöyle bir gerçek var yetenek puanı öne geçirior öss puanı yetenek puanı eşit olduğu durumda devreye giriyor
show must go on
OLIX

Mesaj gönderen OLIX »

arkadaşım ben msnmi veriyim beni bi eklesen sna çok ihtiycım var valla..cagriakbaba@hotmail.com gerçekten öylemi ama ben bu sitedeki bütün mesajları okudum..hepsi ilk önce öss olmalı diyo öss kötü oldumu sınaı kazanamazsın diyo yani 200 puan azmı arkadaşımm..
Kullanıcı avatarı
evanescence

tamam yardımcı olurum ekledim de sakin ol biraz önce bunu hallet yoksa hiç kazanamazsın :wink:
show must go on
yakamoz-alt-

Mesaj gönderen yakamoz-alt- »

arkadaşlar kolay gelsin bu sene herkesin puanı 230 240 Arası geliyor çoğunlukla böyle heralde bu sene öss den çok yetenek
ön planda olacak böyle düşünüyorum farklı düşünen arkadaşların yorumlarını bekliyorum
Kullanıcı avatarı
tugcekizilkeman

Mesaj gönderen tugcekizilkeman »

evet sorduğum 5kişiden 4ünün 230--240arası artık yetenek ve sınav psikolojisi devreye girecek hepimiz için hayırlısı :)
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

Buradan beyan edilen Öss puanlarının güvenilirliği çok az. Önemli olan gittiğiniz sınav yerlerindeki adayların öss durumu ve puanlamadaki öss etkisi. Ki zaten daha öss puanları açıklanmadı bile bu arkadaşlarınız nasıl eminler ? Bu noktada dikkat etmelisiniz moral bozmak ve psikolojik savaş ortamı yaratmak isteyenler vardır. Herkese bol şans umarız emekleriniz karşılıksız kalmaz...
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....
Kullanıcı avatarı
tugcekizilkeman

Mesaj gönderen tugcekizilkeman »

evet ve en önemlisi de yetenek sınavı esnasında yapılan moral bozuklukları sakın derim arkadaşlar bazı kendini akıllı zanneden gerizekalılar özellikle güzel sanatlar lisesi mezunları düz liselilerin moralini bozmak için elinden geleni yapıyorlar hiç aldırış etmeyin onlara derim ben hatta kimseyi takmayın en iyisi biziz;))))
Kullanıcı avatarı
gulenyus

Mesaj gönderen gulenyus »

bence de dışarıdan gelen etkilere aldanmamak lazım...sonuçta herkes kendini biliyordur.gerçekten de birçok şeyi bilenler ve aslında hiçbirşey bilmeyenler olacak sınavda...o yüzden kimse kimseye bakmasın herkes kendini geliştirmeye çalışsın diyorum.ve badcat'ın dediği gibi herkes ortalama öss puanını hesaplamıştır ben de dahil daha da düşük veya yüksek olabilir.ayrıca arkadaş demiş yetenek puanından 90 alıyorum diye.neye göre sınav oluyor ki ben anlamadım!hem o ortamın gerginliği,hocaların kararı,sınavda yarışacağı adayların durumunu göz ardı etmesin...ben de dikte full yapıyorum 1 ve 2 diyez/bemollü tonları işitme de 2-3-4 ses veriyorum hiç şaşırmadan ama kesin olacak ben çok iyiyim diyemiyorum...çünkü oranın psikolojisi çok farklı önemli olan müziğin içine girmek bence...herkese iyi şanslar diyorum ve bu saatten sonra öss konuşulmasın lütfen çünkü değiştirebileceğimiz hiçbirşey yok!!!
Kullanıcı avatarı
evanescence

evet şunu bilin ki psikoloji çok ama çok önemli iç dünyanızı sağlama çok iyi almanızı tavsie ediyorum (helede benim gibi melankolikseniz)geçen yıl gazi üni.bhirinci aşamasını geçtim ki bilen bilir zordur..fakat muğlanın birinci aşamasını geçemdim...akabinde aydın sınavına girdim ve gene geçtim birinci aşamayı bu yaşanılmış gerçek yani...düşünün sizce burdaki etken ne muğlada psikoloji dağılmış...katılıyorum öss yi geçiniz...eğer günündeysen başarılı oluyorsun pozitif düşünün pozitif ve sizi seven insanlarla konuşun başka ha bide çok çalışın bir buçuk ay kaldı az değil :wink: :wink:
show must go on