AGSL Paneline Davet (10 Nisan 2009, Cuma)

Konser, festival, sempozyum, iş ilanları, sınavlar vb.
Lütfen yayınlanmak üzere duyuru göndermeyin. Duyurunuzu kendiniz yapın.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

AGSL Paneline Davet (10 Nisan 2009, Cuma)

Mesaj gönderen Admin »

Basın Duyurusu (Panele Davet)
GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSELERİ PANELİ CUMA GÜNÜ GAZİ KONSER SALONUNDA YAPILIYOR
07.04.2009

“Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinde Eğitim ve Kurumsal Yapılanma Sorunları” Paneli, 10 Nisan 2009 Cuma günü Saat 14.00’te Ankara Gazi Üniversitesinin Beşevler’deki Konser Salonunda yapılıyor. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Anabilim Dalı, Gazi Üniversitesi TÜMARGEM ve Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) tarafından birlikte düzenlenen paneli Gazi Üniversitesi Müzik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Selmin Tufan’ın yönetiyor. Gazi Üniversitesi Müzik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Uçan, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi- Ressam Prof. Dr. Zafer Gençaydın, Ankara Üniversitesi BESYO Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fehmi Tuncel, MEB Ortaöğretim Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Etem Yaman, Ankara Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müzik Öğretmeni Siracettin Şimşek, Gazi Üniversitesi TÜMARGEM Müdürü Dr. Salih Aydoğan ve MÜZED Genel Başkanı Refik Saydam panelde birer konuşma yapacaklar.

Bilindiği gibi Millî Eğitim Bakanlığının 04.12.2008 tarih ve 2008/81 sayılı genelgesiyle Anadolu Güzel Sanatlar liseleri ile Spor liselerinin “Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi” adı altında birleştirilmesi kararı alınmış ve Bu karar kamuoyunda tepkiyle karşılanmış; kuruluşundan bu yana ayrı kurumlar olarak etkinlik gösteren Anadolu Güzel Sanatlar ve spor liselerinin öğretmenleri, öğrencileri, velileri, sanat ve spor eğitimi çevrelerinde tartışmalar yaratmıştı.
Bu önemli panele katılımınızı bekler, selam, sevgi, saygı ve başarı dileklerimizi iletirim.

Refik SAYDAM
Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED)
Genel Başkanı

Resim