Darbuka

Çalgı eğitim/öğretimi ile ilgili görüş ve düşünceler...
Turgay

Darbuka

Mesaj gönderen Turgay »

Darbuka Eğitimi
Darbuka Eğitim Videoları
Darbuka Eğitim Dökümanları

Darbuka eğitimi hakkında yardımcı olabilecek her türlü yazılı ve görsel kaynağı burada paylaşmanızı istiyorum. 2 adet darbukam var. Biri Türkiye'de sıklıkla görebileceğiniz dıştan vidalı Türk Darbukası. Bir diğeri ise Mısır kökenli denilen içten vidalı darbuka. Ve amatörce çaldığım bu çalgıları ileride profesyonel olarak çalmaya devam etmek istiyorum.

Yaklaşık 5 aydır bu konu için araştırma yapıyorum fakat düzgün bir kaynak henüz bulabilmiş değilim. 4-5 adet paylaşım programları ile edindiğim ingilizce ve ispanyolca profesyonel olarak hazırlanmış eğitim videoları ve gene aynı dillerde hazırlanmış bütün ritmleri ve nasıl çalındığını içeren dökümanlar. Fakat benim gibi ritm tutmayı seven fakat bu enstrumanları ilk kez eline alan kişiler için çoğu zaman anlamsız ve içeriği çok geniş kaynaklar öğrenmeyi zorlaştırabiliyor. Elimdeki kaynakları arzu edenler ile paylaşmayı isterim.

Bu bölümde yapmak istediğim bana ve benim gibi daha yeni öğrenmeye başlayanlara yararlı olabilecek kaynakları paylaşarak kapsamlı bir kaynak oluşturabilmektir. Şimdiden teşekkürler.

Turgay,
Ankara
En son Turgay tarafından 21 Eki Pzt, 18:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Turgay

Mesaj gönderen Turgay »

17 Şubat günü yazdığım mesajımı 200'ü aşkın üyemiz okumuş ama kimse yardımcı olmaya çalışmamış. bunu görmek çok üzücü. Ülkemizde vurmalı çalgılar ile ilgili herhangi bir eğitim materyalinin olmayışı, bu eğitimi veren kurumlarda kimsenin yardım etmeye çalışmaması ve hemen ilk düşünülen bu yardımın paraya nasıl çevrileceği konusu beni hala yıldırmadı.

Yurt dışındaki kaynaklardan ve dostlarımdan edinebildiğim materyaller hala yeterli değil. Biliyorum ki ülkemizde vurmalı çalgılar üzerine ve özellikle darbuka üzerine uzmanlık alanı bulunan bir çok kimse mevcut. Fakat bu kişiler ile henüz iletişime geçebilmiş değilim.

Okulumda vurmalı çalgılar topluluğu kurmak istiyorum ve bunu dahada geliştirerek vurmalı çalgıların araştırılıp geliştirildiği bir ortam yaratmak istiyorum. Vurmalı çalgılar eğitimi için, eğitim materyali, video, ses dosyası gibi eğitim kaynaklarına ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olmak isteyenlerin benimle irtibat kurmalarını rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Turgay,
Ankara
En son Turgay tarafından 21 Eki Pzt, 18:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
darbukacı52

Mesaj gönderen darbukacı52 »

:lol:
Darbuka calmayı çok seviyorum herkese tavsiye ederim.....
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

aynı dertten ben de müteesirim. dostlar perküsyon anlamında profesyonel çalışmalar olsada yazılı ve ya görsel kaynağa dönüştürülmemiş. umuyoruz ki bu çalışmalar bir an önce yararlanılacak kaynak formatlarında karşımıza çıkar. çalışmalarınızda başarılar .
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....
hasseb432

Re: C.F.Zelter

Mesaj gönderen hasseb432 »

Darbuka eğitimi hakkında yardımcı olabilecek her türlü yazılı ve görsel kaynağı burada paylaşmanızı istiyorum. 2 adet darbukam var. Biri Türkiye'de sıklıkla görebileceğiniz dıştan vidalı Türk Darbukası. Bir diğeri ise Mısır kökenli denilen içten vidalı darbuka. Ve amatörce çaldığım bu çalgıları ileride profesyonel olarak çalmaya devam etmek istiyorum.
aliiiii