finale ile yazılan notanın formatını değiştirmek

Finale'yle ilgili hertürlü sorun ve çözümleri buradan paylaşalım
emonart

finale ile yazılan notanın formatını değiştirmek

Mesaj gönderen emonart »

Finale programı ile yazılan notayı jpg ve ya tıff formatında kaydetmek mümkün mü ? teşekkür ederim
müzik
Kullanıcı avatarı
mercan

Notaların tiff formatına çevrilmesi

Mesaj gönderen mercan »

Evet mümkün. Nota yazma işlemi bittikten sonra menüden grafik menüsünden sayfanın hepsini seçip resulation denen yeri de300-600 arası ayarlayıp işleme devam ediyorunuz, bu arafa type yani formatı da tiff olarak belirliyoruz. Daha sonra ya masa üstüne yada başka bir yere kayıt ediyoruz.
Mesut ERCAN
İnönü Üniversitesi
Eğitim Fakültesi
Müzik Bölümü
MALATYA
emonart

acemi olduğum için

Mesaj gönderen emonart »

Mesut bey
Acemiliğimi bağışlayın menü seçenekleri içersinde grafik menüsünü bile bulamadım 2005 kullanıyorum bir kısmıda türkçe biraz daha açıklarsanız çok sevineceğim
müzik
emonart

teşekkür ederim

Mesaj gönderen emonart »

Mesut bey buldum ve başardım çok teşekkür ediyorum
müzik
bodylisten

Mesaj gönderen bodylisten »

arkadaşlar 9 4 lük bir parçayı final note pad de nasıl yazabilirim,şimdiden teşekkürler
causam aequat effectum...
akorlar
İletişim:

Mesaj gönderen akorlar »

resulation denen yeri bende bulamadım finale 2007 de varmı acaba yardımcı olursanız çok memnun olacağım şimdiden teşekkürler.Bilen arkadaşımın menü olarak tarif etmesini özellikle rica edeceğim.
deathdeath

Re: finale ile yazılan notanın formatını değiştirmek

Mesaj gönderen deathdeath »

arkadaşlar merhba benim küçük bi sorum olacak finale yi resme çevirioz ya tif olarak geri tif dosyasını mus a nasıl dönüştürebiliriz şimdiden çok teşekkürler :))
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

tiff formatını mus yapmak daha zor bir iştir. Bunun için aşağıdaki bildiriyi okumanızı öneririm.

"Kendi CD'ni Kendin Yap: Müzik Öğretmenleri İçin Kullanışlı Çözümler - S.Tarman"

Bildiri ve sunuyu, portalın bildiriler sayfasında "Müzik Teknolojileri başlığı altında bulabilirsiniz
Mahmut Özbay

Mesaj gönderen Mahmut Özbay »

Öncelikle Finale'nin export için tiff ve eps; import (place graphics) için sadece tiff formatını desteklediğini unutmayın. Siz her ikisinde de tiff seçin. Gelelim yazılan notanın (mus.) grafik dosyası olarak kaydedilmesine; yani export işlemine: Yukarıdaki araç çubuğundan tools>advanced tools>graphics>export pages>açılan pencerenin sol üst köşesindeki tırnaklı kutucukta TİFF temel seçimdir, ona dokunmayın, öyle kalsın>sol alt köşedeki kutucukta ise TİFF formatında kaydedeceğiniz bu resmin çözünürlük (resolution) tercihlerini göreceksiniz. İyi sonuç almak için bunu 600 dpi yapın>okeyleyin>açılan kayıt (save) penceresinde resmi kaydedeceğiniz yeri seçin. Çıktı alırken printer'ın çıktı değerini de 600 dpi olarak ayarlarsanız grafiğinizde en iyi sonucu alırsınız. Tiff olarak kaydettiğiniz grafiği ihtiyaç halinde paintle birlikte açarak jpg, png gibi farklı formatlara convert edebilirsiniz. Export işlemini sayfanın sadece bir bölümü için yapmak istiyorsanız Graphics aktif iken fareyi solla çift tıklayıp bırakmadan o bölümü çerçeve içine aldıktan sonra araç çubuğundaki graphics'i tekrar tıklayın ve açılan alt mönüden Export Selectionu seçin. Pencere bu defa "Export Selection" olarak açılacaktır. Diğer işlemler aynı.
cekku

Finale 2011 tiff ekleme sorunu

Mesaj gönderen cekku »

Merhaba arkadaşlar. Ben de finale 2011 kullanıyorum. Nota yazmayı, her türlü simge eklemeyi biliyorum. Fakat bir sorunum var. Durum şu. Elimde bir kaç tane nota var . Bunları bilgisayarcıda scan edip tiff e dönüştürdüm. Şimdi "import tiff" menüsünden ekledigimde açılan sayfa acayip bi hal alıyor. Notalar dağılıyor. Her biri bir tarafa.. scan dosyasından geriye hiç bir şey kalmıyor... bilmek istediğim şu ki notada olduğu gibi finaleye de aynısı gibi eklemenin bir yolu varmı.
Scan etdiğim dosyayı paint de açtığımda çok büyük açılıyor. Yanı ekrana sığmıyor . Bundan ola bilirmi