İleri Düzey Finale Kullanıcısıyım ve Yardıma Hazırım

Finale'yle ilgili hertürlü sorun ve çözümleri buradan paylaşalım
cdmcdm

İleri Düzey Finale Kullanıcısıyım ve Yardıma Hazırım

Mesaj gönderen cdmcdm »

Selamlar. Ben İzmirde yaşıyorum. 10 yıldan fazla bir süredir finale kullanıyorum. Finale 3.1 den beri. Finale ile şu ana kadar 6 metod, 2 opera ve onlarca koro-orkestra eseri yazdım. Finale ile takla bie atabilirim neredeyse:)
Sorularınız olduğu taktirde yardımcı olacağım....
boorock_m

Sayın Hocam

Mesaj gönderen boorock_m »

m
En son boorock_m tarafından 01 Ara Pzt, 23:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
akbay52

Finale 2006 da porte çizgileri

Mesaj gönderen akbay52 »

Hocam Merhabalar,
Geçmiş Ramazan Bayramınızı kutlarken bir konuda yardımcı olursanız memnunu olurum.
Sorunum şu; Porte çizgileri üzerine yazılan notalardan daha az koyulukta çıkıyor yani biraz daha gri gibi duruyor dolayısıyla bir kaç fotokopi çekilince porte çizgileri kaybolabiliyor, bunun bir ayarı varmı yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.
Akif BAYAZIT
Ordu
emonart

Re: İleri Düzey Finale Kullanıcısıyım ve Yardıma Hazırım

Mesaj gönderen emonart »

Yardıma hazır olmanız çok güzel finale 2005 ile nota yazıyorum. Fakat türk musikisi notalarını yazıyorum.Fakat çaldırınca türk musikisi notalarının komalarını çaldıramıyorum. Bunları çaldırabilmek mümkün mü nasıl?
Sazları seçeken batı müziği saları var. Türk müsikisi sazları yok kanun veya tambur gibi bunları ekleyebilirmiyim?
Ayrıca finale söylenen şarkının mikrofon üzerinden notalarını kağıta döküyor ama bende garip notalar döküyor. Yanlış mı yapıyorum. bu nasıl yapılr.
Teşekkür ederim
müzik
doublebasists

Mesaj gönderen doublebasists »

emonart yazdı:Yardıma hazır olmanız çok güzel finale 2005 ile nota yazıyorum. Fakat türk musikisi notalarını yazıyorum.Fakat çaldırınca türk musikisi notalarının komalarını çaldıramıyorum. Bunları çaldırabilmek mümkün mü nasıl?
Sazları seçeken batı müziği saları var. Türk müsikisi sazları yok kanun veya tambur gibi bunları ekleyebilirmiyim?
Ayrıca finale söylenen şarkının mikrofon üzerinden notalarını kağıta döküyor ama bende garip notalar döküyor. Yanlış mı yapıyorum. bu nasıl yapılr.
Teşekkür ederim
Sevgili emoart

Oncelikle Finale programinin en son veriyonunu kullanmalisin.Program tasarliyicilari,bati muzigi enstrumanlarina gore tasarladiklari icin koma sesler ve turk muzigi sazlari ne yazik ki yok benim billidigim henuz bunlari yapabilicek bir program da yok.Ancak cubase vb programlar ile midileri, editleyip uzerine turk sampleri ekliye bilirisin dinlemek icin ama bunlari yapmak biraz zaman alabilir.....
gltsry

Mesaj gönderen gltsry »

Merhaba, finale programında yazılan notalar track olarak kayıt edilebilirmi. teşekkür ederim...
akbay52

Mesaj gönderen akbay52 »

Track ile ilgili sanırım FINALE değil ama başka programlarla midilerin formatı değişebiliyor. Track, mp3, wav vs...
keser

Mesaj gönderen keser »

Merhabalar

Ben Ercan KESEROĞLU.
İ.Ü. Devlet Konservatuvarı, Kompozisyon A.S.D. Öğretim Görevlisiyim.

Ben de Finale 2005 versiyon kullanıcıyım. Armoni ödevleri gibi çalışmaları hazırlarken özellikle şifreli baslarda, rakam ve/veya diyez, bemol, bekar, artı, eksi ... gibi simgelerin birden çoğunu aynı notanın altına koymakta büyük güçlük çekiyorum. Bunun bir yolu var mıdır acaba?

Cevabınız için peşinen çok teşekkür ederim.

Saygılarımla...
yenibiryasam

Mesaj gönderen yenibiryasam »

hocam meraba ben hatayda güzel sanatlar lisesinde öğretmenlik yapıyorum şu anda finale 2008 kullanıyorum elimde piyano notaları var ve onları scan ediyorum fakat notalar tam çıkmıyor eksik çıkıyor bunun sebebi nedir yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

yenibiryasam yazdı:hocam meraba ben hatayda güzel sanatlar lisesinde öğretmenlik yapıyorum şu anda finale 2008 kullanıyorum elimde piyano notaları var ve onları scan ediyorum fakat notalar tam çıkmıyor eksik çıkıyor bunun sebebi nedir yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler
Zaten taradığınız notanın bire bir aynısının çıkmasını beklemiyoruz. Bu konuda detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten edinebilirsiniz.

Kendi CD'ni Kendin Yap (Bildiri)
ahmetdalkılıç

Mesaj gönderen ahmetdalkılıç »

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Benim sorum şu:Bir dolabın birden fazla ölçü içermesi durumunda bu nasıl yapılıyor?Sağlık ve başarılar diliyorum.Ahmet Dalkılıç
ahmetdalkılıç

Mesaj gönderen ahmetdalkılıç »

Sayın Hocam,daha önceki PC ile Finale 2003 kullandım.Aynı versiyonu yeni PC'de kıllanamıyorum.Sorun şu:tsm notaları yazmak için sayfayı açtığımda sol anahtarı ile ölçü rakamları üstüste geliyor.Bir de bazen sol anahtarı yerine Ç harfi geliyor.Sizce bu neden kaynaklanıyordur?Esenlikler dileyerek teşekkür ediyorum...Ahmet Dalkılıç
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Bir font sorunu ile karşı karşıyasınız. Önceki PC'nizde bulunan TSM fontlarını yeni bilgisyarınızda windows/font klasörüne atarsanız sorun çözülür. Kolay gelsin..
neyzen6677

Mesaj gönderen neyzen6677 »

Merhaba.öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.Ben finale 2007 kullanıyorum daha çok tasavvuf ve sanat müziği notaları yazmaya çalışıyorum.ama tsm fontlarını yazarken hepsini tektek yerleştirmek zorunda kalıyorum.notaları yazarkende bu komalar kayıyor.bunların hepsini aynı anda her dizeğe yerleştirebilirmiyim.ve onların her nota veya sözlerini yazarken kaymamasını nasıl sağlarım.
mertiqu

Mesaj gönderen mertiqu »

iyigünler finale de her dizeğe aynı ölçü sayısını yazmak istiyorum.bunu nasıl yapabilirim.? Bir de ton değiştirdiğim zaman bir ölçü önceden arızaları hatırlatıyor.Ben bunu nasıl silerim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. iyi çalışmalar. mertiqu@hotmail.com
müzik ile ilgili her konuya açığım