Lisanslı Finale Kullanıcısı Olmak

Finale'yle ilgili hertürlü sorun ve çözümleri buradan paylaşalım
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Lisanslı Finale Kullanıcısı Olmak

Mesaj gönderen Admin »

Finale programı artık geçmişte olduğu gibi astronomik fiyatlara satılmıyor. Programın internetten indirilebilir hale gelmesiyle birlikte programın Türkiye'deki satış fiyatı neredeyse Amerika ile aynı düzeye gelmiştir.

Nota yazmak amacıyla Türkiye'de ve dünyada en çok kullanılan Finale programının Türkçeleştirilmesi yönünde üretici Make Music firmasıyla görüşmeler yapılmış fakat Türkiye'deki lisanslı kullanıcı sayısının azlığı nedeniyle bu işin ticari bakımdan bir anlam taşımadığı anlaşılmıştır. Bu nedenle hem programın bütün özelliklerinden yararlanmak hem de son yıllarda oldukça ilgi gören Finale'nin gerçek çalgı seslerini içeren GPO'suna (Garritan Personel Orchestra) sahip olmak için sizleri lisanslı kullanıcı olmaya davet ediyorum.

Her ne kadar programı Türkçeleştiremesem de orijinalinden tamamını Türkçeye çevirdiğim resimli "Finale Kullanma Kılavuzu"nu çok yakında buradan paylaşımınıza sunacağım.

Finale'nin güncel fiyat listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.bilgesistem.com.tr/finale-ai ... t-listesi/
TY_KURT

Re: Lisanslı Finale Kullanıcısı Olmak

Mesaj gönderen TY_KURT »

Merhabalar...
Ben bahsettiğiniz Garritan Personel Orchestra seslerini nasıl kullanabilirim? Cubase ve StudioOne kullanıcısıyım ve o programlarda kullanıyorum ama Finale programının altından nasıl bir ayar yaparak bunu gerçekleştirebilirim? Biliyor musunuz? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: Lisanslı Finale Kullanıcısı Olmak

Mesaj gönderen Admin »

Midi/Audio > Play Finale through VST bu şekilde GPO'yu çağırın.
Midi/Audio > VST Banks / Effects ile de istediğiniz kanala istediğiniz çalgıyı atayın.