ne yapmalıyım?

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
Kullanıcı avatarı
gulenyus

ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen gulenyus »

meraba arkadaşlar
kafamın çok karışık olduğu bi durum için sizden yardım istiyorum!
şimdi 4 yıldır trompet çalıyorum
trompetin yanında klarnet sax trombon falan da çalıyorum!
doğumgünümde ablamın bana keman almasıyla(çocukluk hayalimdi ordan aklında kalmış!)tamamen yolum değişti!
sayısal mezunuyum düz liseden adli tıp istiyodum olmadı ben de boşta kalmiim die açıköğretim işletme yazdım 2. sınıf oldum şimdi!
neyse müzikle herzaman içiçeydim 2 yıl türk sanat müziği korosundaydım okulda etkinliklerde hep vardım...lisede bandodaydım vs ama konservatuar okumak hiç hayalim olmadı!
şimdi keman hocam çok yetenekli olduğumu konservatuar okumam gerektiğini söylüyor...benim de aklıma yattı isteyerek okurum ama hocam kemanla gir diyo benim aklım trompette!sonuçta ana enstrümanım trompet...
ne yapmalıyım hiç bilmiyorum ve etrafımda yardımcı olacak pek kimsem yok!
yardımlarınızı esirgemeyin benden :)
Kullanıcı avatarı
SeRhAt

sen bilirsin

Mesaj gönderen SeRhAt »

seçim senin 4 sene hocan çalmayacak enstrumanı senin gönlünde trompet varsa trompet çal.önemli olan senin ne istediğin..müzik diğerlerine benzemez.istemez isen zorla yapamazsın ...
yıl_maz
İletişim:

Mesaj gönderen yıl_maz »

yüreğinin götürdüğü yere git :arrow:
askselimi

Yüreğini Sakın Dınleme

Mesaj gönderen askselimi »

bak arkadaşlar bu gibi sınavlarda yürek kesinlikle işlemiyor sadee profesyonellik ve tecrübe işliyor,sen orda müzik bakımından kalıtelı bi enstruman ve sarkı calmalısın,tamm trompet pek kötü değil ama oraya keman gider...
:)
kare_kedi

Mesaj gönderen kare_kedi »

bence trompetle dene dostum... nefesli çalgılara oldum olası özenirim ama çalamam:D bu arada moral bozmak gibi olmasın ama bu sene kemanla girenlerin sayısı bir hayli fazla... en azından benim tanıdığım çok insan var ben bile şu 10 gün içinde enstrumanı değiştirmeyi düşünmeye başladım :D
SANATÇININ EN BÜYÜK ESERİ YAŞADIĞI HAYATTIR...
birol74

Mesaj gönderen birol74 »

bence sınavda çaldığın çalgının ne olduğu çok önemli değil(müzik öğretmenliği için)önemli olan teknik, entonasyon,performans...eğer konservatuar düşünüyorsan trompet...çünkü renk sazdır,çalan azdır...bunların olabilmesi için kulak eğitimi şarttır...başarılar...
viola

Mesaj gönderen viola »

bencede trompetle gir farklılık herzaman iyidir.Kemanla baya giren var dedinizzde,enaz 3-4yılını verenler bu işin hakkını verebilir.keman hem zor hemde riskli(yeni başlayanlar için)o yüzden enstruman değiştirmek gibi bir gaflete düşmeyin.iyi olduğunuz bir enstrumanla sınava girin.tabi bu benim şahsi fikrim,en iyisini siz bilirsiniz :wink: