Neden 3 Yıl Hizmet Şartı Aranır AGSL İçin?

AGSL programları, öğrenci ve öğretmenleri ilgilendiren konular
hakan önsöz

Neden 3 Yıl Hizmet Şartı Aranır AGSL İçin?

Mesaj gönderen hakan önsöz »

İşte bunu hiç anlayamadım...AGSL den mezun ol, oradan da eğitim fafültesi müzik bölümünden; Elin sıcak, yüreğin taze, umutların yeşermiş, gözün pek, idealizmin doruğundasın yalınkılıç...
Ama dur bi dakka! yavaş ol!...
Önce git bir gör !
Memleketin kırsalını, dağını, bayırını...
Bırak! elinde keman seni bekleyen öğrencileri, boşver!
Tanı İhtiyar heyetini, muhtarını,
Okuma yazma bilmeyen sınıflarda müzikten bahset!
Yoktur zaten bunu anlamayan kafa
Hepsi bu işte, la, sol, fa..
Kemanı elinde bekleyen bir çocuk vardı ya!
Boşver onu;
Bulunur nasıl olsa, onun da dersine giren bir sigortalı...
enteresan
ÇellOsman

Mesaj gönderen ÇellOsman »

Hocam çok güzel yazmışsınız.
hakan önsöz

Sağol ama; Sen yazana değil yazdırana bak. Halimiz Divan Edebiyatındaki şairlerin durumuna döndü inanın. Terbiyesizlik yapmayalım diye, ince ince, nükteli, biraz kinaye, biraz da Tecahül'ü Arif kullanarak, "ne şiş ne kebap" misali anlatmalar ile problemi resmetmeye çalışıyoruz. Saygımızdan inanın. Olanca çıplaklığı ile sırıtan bu gerçeklere daha ne kadar kulak tıkanacak bilemiyorum. Divan şairi olacağım yakında. Dizelerim dilden dile dolaşacak.
enteresan
salaman

Mesaj gönderen salaman »

Eğer öğretmenlik mesleğini kendi isteğinizle seçtiyseniz bu vatanın neresinde olursa olsun görev için hazır bulunmanız gerekirdi.

Kaldıki siz bir öğretmen olarak kendinizi sadece müzik öğretmekle mi hükümlü sayıyorsunuz ?

Peki siz bu ülkedeki tek müzik öğretmeni misiniz ki elinde kemanıyla bekleyen çocuğu bu kadar düşünüyorsunuz ?
Hüsnü Yücel

Mesaj gönderen Hüsnü Yücel »

Göremeyince gerçeği;
Haklı sanır kendini!...

Bende şair oldum sayenizde.
Bravo salaman.....
Hüsn Ü
hakan önsöz

Sevgili Salaman!... Açtığım konu başlığına bakacak olursanız eğer, yazdıklarımın temel dayanağını görürsünüz. Yok illa muhalefet edeceğim diye bir çabanız varsa ( ki yazdıklarınız bunu gösteriyor) devam edin!
enteresan
barok_3

Mesaj gönderen barok_3 »

sevgili hakan hocam;
bende bir agsl mezunuyum ve tabii eğitim fakültesi de. ama gelin görün ki devlet öğretmen açığının farkında bile değil. edirne güzel sanatlardan mezun oldum 2000 yılında.okulumuzda sadace 1 tane kadrolu öğretmen vardı. o hocamız tenefüstü dersti demeden bize yardım etti korodan tutunda işitmeye kadar orkestradan tutunda çalgı bilgisine kadar aklınıza gelen tüm derslere girdi.
şimdiki souç farklımı?HAYIR!!! hala bizim gibi elinde keman bekliyor öğretmen çocuklar. öfkenizi,isyanınızı, sabırsızlığınızı ve bunlar gibi tüm duygularınızı anlıyor ve sizinle paylaşıyorum.
türkiye'de daha çooooookkk şeyin düzelmesi gerekiyor.sağlıcakla kalın.
merwe

Mesaj gönderen merwe »

haha valla hakan hocam süper yazmışsınız bir şeye bu kadar nükteli ve doğru yklasılırr
romanticcello84

Re: Neden 3 Yıl Hizmet Şartı Aranır AGSL İçin?

Mesaj gönderen romanticcello84 »

Dağ tepe bayır anadolumuz "salaman" tarzında müzikle pek alkası olmayan, sadece ilköğretimde öğretmen olmak için üniversite okumuş arkadaşlarımıza açık. Bu arkadaşlar okul hayatlarında haftada 1-2 saat çalgı çalarak derse giren, aslında hayatının tek amacı ayın 15inde bankamatiğe gitmek olanlardır. Emin olun ki bizler anadoluda ki müziğe muhtaç çocukları çok daha fazla düşünmekteyiz.Bırakın bu mahmut hoca triplerini lütfen. Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
ercan bas
Konum: Hitit Ün. Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Ana Sanat Dalı

Mesaj gönderen ercan bas »

3 yıl zorunludur ama bir gün bile derse girmemiş öğretmen adayını tecrübesi olmadan dersekabul etmek zorunda kalan iyi niyetl yöneticilerimiz var. onlarında suçu yok madam bir anun yapıyorsunuz tam verin. tabiki arka yollarda açıklar olursa böyle olur ön yollar açılsın ki millet ara yolları denemesin. Yeni mezun olup canavar gibi öğretmenlerimiz hep vaz geçmiştr AGSL de öğretmen olmaktan Aynı şey benim başıma gelmişti. Ben mezun gaziden olduğumda hep AGSL de öğretmenlik yapmayı hayal etmişimdir özellikle Ankara agsl rüyalarımı süslemiştir ama 3 yıl sartını duyunca adeta yıkıldım. Öyle üzüldümkü, ama her şeyde bir hayır varmış dedim ve bu şansı kullanamadım ama ne oldu üniversiteye hoca oldum. Benim için daha hayırlı oldu:) Herkes benim gibi şanslı olmaya bilir. Neyse çok iyi çellocu, viyolacı müzik öğrencileri var birde sorun olarak karşımızda çalgılarını kullanamayacağı bir sistemin içine giriyorlar bari onları kadrolu AGSL ye atayın. Tam derste çalgısını kullansında 60 kişilik sınıfta kim dinler, istiklal marşını bile söylemek istemeyen doğudaki bir çok okulda kim dinler. Müdürlerin çalgılara zımbırtı dedikleri okulda kim dinler.
Hakan öğremenim güzel bir konuydu biraz katılmak istedim. sürç-i lisan ettiysem af ola:)
aldebaran

Mesaj gönderen aldebaran »

Rica ederim Ercancım. Konuya alakadar olman bile yeterli. Bu arada bu nikle devam edecem. hakan önsöz adının şifresini unuttum.
Seninle ilgili şunu diyebilirim ki, Ankara Agsl senin için daha iyi olurdu...Bence! Bir düşün istersen, sen de bana hak vereceksin.