AGSL Öğretmen Sınavında BAŞARISIZ Olanlar (Meb'in tanımı)

AGSL programları, öğrenci ve öğretmenleri ilgilendiren konular
zabtr

AGSL Öğretmen Sınavında BAŞARISIZ Olanlar (Meb'in tanımı)

Mesaj gönderen zabtr »

Sevgili arkadaşlar.
Bende bu sınava girdim fakat sınav şekline itiraz ede ede. Ve sonuç BAŞARISIZ.
Bence sessiz kalınmayacak bir durum. Özel yetenekleri olan Resim ve Müzik öğretmenleri diğer öğretmenlerle aynı kefeye konuluyor, daha sonra diğerleri başarılı olup atama beklerken bizlere ikinci eleme geliyor.(Mülakat)
Peki bizde ikinci bir eleme var, niye barajımız aynı? (70)
Sessiz kalmayalım ve itirazlarımızı toplu olarak gerçekleştirelim.
Çevremde bulunan tüm müzik öğretmenleri barajı geçemedi. Bu bizim başarısız öğretmenler olduğumuzu göstermez. Sınava çalışma gibi bir durum bile olamadı çünkü bir ay kala duyuru yapıldı.

zabtr@hotmail.com
hakan önsöz

Mesaj gönderen hakan önsöz »

Bravo zabtr kardeş!...Müthiş bir fikir; Tabi ya! Neden o zaman ikinci bir mülakat. En azından baraj puanı biraz düşük olmalı ki( örnek 50)) esas estetik seçimi yapılacak sınav, "Alan seçimi sınavı" adaylar için daha mühim olsun... Katılıyorum.
enteresan
Kullanıcı avatarı
Ertuğrul KILIÇ

Mesaj gönderen Ertuğrul KILIÇ »

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü mülakat duyurusu yaptı.
kompozitor
İletişim:

öğretmen alım sınavları

Mesaj gönderen kompozitor »

arkadaşlar 6 yıldır güzel sanatlar lisesinde çalışmaktayım ve bu yıl sınavı kazanan öğretmen sayısı müzik alanında 18...yanlış duymadınız tam 18 ve türkiye genelinde öğretmen açığı yaklaşık 500 civarında.Buradan 2 sonuç çıkıyor.Ya biz müzik öğretmenleri yetersiziz yada bu sınav sistemi tamamen akla mantığa aykırı.Bence ikinci ihtimal daha kuvvetli çünkü 5-6 dakikalık bir sınavla kimsenin kapasitesi değerlendirilemez.Bu sorunu yıllardır tartışıyoruz ama sonuç yok.İdarecilerimiz başını kuma gömmüş durumda maalesef.Allah bize ve eğitmeye çalıştığımız öğrencilerimize sabır versin.......
Okullarımıza sahip çıkalım,onları kapattırmayalım,bilim ve sanat için bu okullara ihtiyacımız var
şebnem

Re: AGSL Öğretmen Sınavında BAŞARISIZ Olanlar (Meb'in tanımı

Mesaj gönderen şebnem »

bende bu sene şu sınava girmek istiyorum.fakat sınavda neler soruyorlar en ufak fikrim yok.bilen lütfen söylesinde hazırlanmaya başlıycam.branşım keman.
keman