Bu Duruma Göre Sınavı Kazanan Herkesin Atanması Gerekli

AGSL programları, öğrenci ve öğretmenleri ilgilendiren konular
çokbilmiş

Bu Duruma Göre Sınavı Kazanan Herkesin Atanması Gerekli

Mesaj gönderen çokbilmiş »

a) Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Öğretmenlerinin Atama ve Yer
Değiştirme Yönetmeliği
b) Aralık 1999 tarih ve 2507 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan “Millî Eğitim
Bakanlığına Bağlı Anadolu Liseleri Öğretmenlerinin Seçimi ve Atamalarına İlişkin
Yönetmelik”
c) Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Anadolu Liseleri Öğretmenlerinin Seçimi ve Atamalarına
İlişkin Yönetmeliği’ne Bakanlık Makamının30/06/2006 tarihli ve B.08.0.PGM.0.23.01.01
6/53228 sayılı onayı ile Geçici Madde Eklenmesine Dair Yönetmelik.
d) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 119 sayılı Kararı
e) Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün11/10/2006 tarih ve 13757sayılı Makam Onayı
Anadolu Güzel Sanatlar Liselerinin öğretmen ihtiyacını karşılamak için, ilgi (a), (b)ve (c)
Yönetmelik hükümleri ve ilgi (e) Makam onayı doğrultusunda Müzik ve Resim/Resim-İş / Görsel
Sanatlar branşlarından, yapılacak olan Uygulama-Mülakat sınavını kazanan adaylar arasından atama yaplacaktır deniyor.BU DURUMA GÖRE YANLIZCA MÜZİK NORMU VAR...YANİ KEMAN ,PİYANO,VİYOLA,KORO.....FALAN DEMİYOR SINAV MÜRACAT FORMUNDA ANAÇALGI BELİRTİLECEKTİR DENİYOR O SINAV İÇİN GEÇERLİ BİR DURUM NORMU BAĞLAMAZ ANA ÇALGI NORM KADRO DEĞİLDİR OLAMAZ...ATAMA BU MADDELERE GÖRE YAPILACAKSA SINAVI KAZANAN HERKES MÜZİK NORMU OLAN HER OKULA ATANABİLİR.ÇÜNKİ NORM KADRO YÖNETMELİĞİNE GÖRE KEMAN ,PİYANO,VİYOLA,KORO...NORMLARI YOKTUR SADECE MÜZİK NORMU VARDIR OKULLARIN BİLDİRDİĞİ KEMAN ,PİYANO,VİYOLA,KORO...İHTİYAÇLARI NORM DEĞİLDİR..VE YASAL DEĞİLDİR.SINAVI KAZANA HERKESİN KARARNAMESİNDE MÜZİK YAZAR....SINAVI KAZANAN VE ATAMASI OLMAYAN ARKADAŞLAR MAHKEMEYE GİTMELİDİR YADA BAKANLIK KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPARAK AGSL LERE..KEMAN ,PİYANO,VİYOLA,KORO..GİBİ NORM KADRO VERMELİDİR.YANİ YILLARDAN BERİ UYGULANAN ATAMA ŞEKLİ YANLIŞTIR VE HİÇ DAVA AÇILMAMIŞTIR.YUKARDAKİ ATAMAYA ESAS MADDELERİ İYİ OKUYUN İRDELEYİN...GÖRECEKSİNİZ ....TARTIŞALIM ARKADAŞLAR..